BirdLife Østfold
Møte med Axel Thorenfeldt
BirdLife Østfold ønsker velkommen til møte med Axel Thorenfeldt! Møtet vil bli holdt på Rakkestad rådhus tirsdag 18. mars kl.18:30 og er åpent for alle.
Publisert 15.03.2025
Boka «Kystfugler» kom ut på Gyldendal i mai 2024. Dette er hans første bok som både forfatter og illustratør. Under arbeidet med boka «Kystfugler» har han dratt både til Sibir og Peru, til Varanger og Rogaland.
Axel Thorenfeldt (f.1998) vokste opp på Hvaler. Han interesserte seg tidlig for naturen, fuglene og landskapet. Allerede som barn tilbragte han mye tid ute med kikkert og skissebok for å se og male.
I dag jobber han mest med naturmotiver i akvarell, og har hatt flere separatutstillinger i Norge, Sverige og Danmark. Thorenfeldt er utdannet biolog fra universitetet i Lund, og har illustrert flere bøker og informasjonstavler i forskjellige land. I BirdLife Norges tidsskrift "Vår Fuglefauna" har han den faste spalten "Bevinget kunst".